Lotyniškas pavadinimas Ananas Comosus

Ananasas – vienas iš labiausiai vertinamų vaisių pasaulyje. Vidinėje vaisiaus dalyje yra 11-15 procentų cukraus ir kitų organinių rūgščių, vitamino C, kalio druskų, vario. Ananasas turi alkoloidų ir maistinių skaidulų.

Ananaso sultyse yra virškinimą gerinančio bromelaino. Bromelainas yra baltymus skaidančių fermentų mišinys, išgaunamas iš ananasų šerdies ir minkštimo. Įvairių tyrimų duomenimis teigiama, jog bromelainas mažina uždegiminius reiškinius ir gerina veninę kraujotaką. Dėl ananase esančio bromelaino, jis pasižymi kraujo krešėjimą mažinančiu poveikiu, neleidžia susidaryti vandenėms, mažina uždegimo sukeltus patinimus bei paraudimus. Jis taip pat stiprina virškinimo fermentų pepsino ir tripsino poveikį, padeda virškinti baltyminį maistą, apsaugo nuo rūgimo procesų, ypač esant nesubalansuotai mitybai. Dėl šių savybių ananasas yra vienas populiariausių sveikos mitybos ir svorio korekcijos sudedamųjų dalių.

Ananasų sultys rekomenduojamos sergant skrandžio, žarnyno sutrikimais, kepenų ligomis ir mažakraujyste. Ananasai naudingi sergant širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis. Dėl į ananaso sudėtį įeinančio kalio, sumažinamas natrio kiekis organizme. Dėl šios priežasties ananaso vaisiai yra įtraukiami į kasdienę mitybą. Homeopatijoje ananasai vartojami sergant funkciniais nervų sistemos sutrikimais.

Ananasas taip pat įvardinamas kaip puikus vitamino C šaltinis, neleidžiantis laisviesiems radikalams pažeisti ląstelės DNR. Ananase esantis beta karotinas ir maistinės skaidulos gali padėti apsisaugoti nuo prostatos ir gaubtinės žarnos vėžio.

Produktai kurių sudėtyje yra ananaso:

Kiti ingredientai

Pagaminta Italijoje

Tinka vegetarams

Natūralūs produktai

Produktai be glitimo

Be pridėtinio cukraus

Produktai be laktozės

Close
Compare
Wishlist 0
Open Wishlist Page Continue Shopping