Lotyniškas pavadinimas Citrus aurantium

Kartusis apelsinas yra citrusinis vaisius, kilęs iš Kinijos. Šio augalo vaisiai – aitrieji apelsinai pasižymi ypatingai rūgščių skoniu. Seniausi rašytiniai šaltiniai teigia, jog apelsinų vaisiai ir žievelės buvo vartojami tradicinėje kinų medicinoje, kaip vertingi vaistuai nuo virškinimo sutrikimų ir spazmų. Europos medicinoje taip pat naudojami citrinmedžių vaisiai, lapai ir žiedai. Šio augalo vaisių žievelėje yra daug veikliųjų medžiagų iš kurių plačiausiai yra žinomas aromatinis aliejus, turtingas alkaloidais( sinefrinu, oktopaminu ir N- metiltiraminu) ir karotenoidais. Eteriniame aliejuje būna iki 90 procentų limoneno, ypač didelis kiekis vitamino C, flavonoidų ir kartumynų.

Apelsinai, kaip ir kiti vaisiai, yra vieni iš geriausių maistinių skaidulų šaltinių. Pagrindiniai aktyvieji komponentai šiame vaisiuje yra sinefrino alkaloidai. Pastarieji tiesiogiai skatina lipolizės procesus, kurių metu deginami riebalai paverčiant juos energija, todėl kartusis apelsinas yra plačiai vartojamas siekiant numesti papildomą svorį ir pagreitinti medžiagų apykaitą. Kartusis apelsinas yra dažnai įtraukiamas į svorį reguliuojančių maisto papildų sudėtį.

Naujausi tyrimai rodo, kad karčiojo apelsino vaisiaus žievelėje yra fermentų, kurie gydo širdies ligas taip pat efektyviai kaip statinų klasės vaistai. Mokslininkų manymu, jie gali sumažinti širdies ligų riziką. Kalabrijos (Italijos) universiteto mokslininkai nustatė, kad karčiojo apelsino ekstrakto poveikis ne tik mažina vadinamojo blogojo cholesterolio kiekį, bet ir padidina vadinamojo gerojo cholesterolio koncentraciją organizme.

Produktai kurių sudėtyje yra karčiojo apelsino:
£0.00

£0.00

£0.00

£0.00

Kiti ingredientai

Pagaminta Italijoje

Tinka vegetarams

Natūralūs produktai

Produktai be glitimo

Be pridėtinio cukraus

Produktai be laktozės

Close
Compare
Wishlist 0
Open Wishlist Page Continue Shopping