Lotyniškas pavadinimas Taraxacum officinale

Vaistinė augalinė žaliava – šaknys ir šakniastiebiai. Kiaulpienės šaknyse yra inulino, cukraus, vitamino C, baltymų, riebalų, glikozido taraksacino, taraksolio ir stigmasterino, organinių rūgščių ir mineralinių medžiagų. Kiaulpienės lapuose yra vitamino C, vitamino B2, karotino, kartaus glikozido taraksacino, taip pat karotinoidų, triterpeninių alkoholių, faradiolio ir tokių rūgščių kaip kofeino, linoleinės, oleininės ir palmitinės.

Kiaulpienės šaknys vartojamos organizmo detoksikacijai. Jose esančios veikliosios medžiagos stimuliuoja skrandžio sulčių sekreciją, gerina apetitą ir virškinimą, pasižymi lengvu vidurius laisvinančiu poveikiu. Kiaulpienė vartojama gydant kepenų sutrikimus, ji skatina tulžies sekreciją. Kiaulpienėje esantis lecitinas palaiko gerą kepenų funkciją, todėl detoksikuoja kepenis.

Žolininkai skiria kiaulpienę kaip maisto papildą, skatinantį svorio kritimą. Kiaulpienės lapai pasižymi diuaretiniu veikimu ir skatina šlapimo išsiskyrimą. Lapuose taip pat gausu kalio, kuris paprastai pasišalina iš organizmo gydant įprastais vaistais. Kiaulpienės preparatai padeda gydant inkstų ligas, padidėjusį kraujo spaudimą ir hemorojų;

Manoma, kad kiaulpienės padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje ir užkerta kelią hipoglikemijai. Jų sudėtyje esantis lecitinas skatina acetilcholino, kuris palaiko smegenų funkciją, susidarymą.Tokiu būdu kiaulpienė sulėtina arba visiškai sustabdo Alzhaimerio ligos vystymąsi.

Išoriškai kiaulpienės sultys ir preparatai vartojami odos susirgimams gydyti sergant egzeminėmis odos ligomis , atsiradus abscesams, esant spuogams, edemoms, žaizdomsir opoms. Šio augalo sultimis mažinamas blogojo cholesterolio kiekis kraujyje, gydoma aterosklerozė, tulžies pūslės ir inkstų akmenligė.

Produktai kurių sudėtyje yra paprastosios kiaulpienės:
Kiti ingredientai

Pagaminta Italijoje

Tinka vegetarams

Natūralūs produktai

Produktai be glitimo

Be pridėtinio cukraus

Produktai be laktozės

Close
Compare
Wishlist 0
Open Wishlist Page Continue Shopping